Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 29.04.2024, 00:20

Сайт учителя фізики, математики і інформатики Гореславської Лариси Василівни

Меню сайту

День історії - календар пам'ятних дат

2020-2021

360 років тому, в 1660 році, був вперше сформульований закон Гука: деформація, що виникла в пружному тілі, пропорційна доданої до тіла силі. Зараз цей закон відомий будь-якій семикласникові. Роберта Гука (1635-1703) нерідко називають «батьком експериментальної фізики».

200 років тому, в 1820 році, Андре-Марі Ампер (1775-1836) висловив гіпотезу обумовленості магнетизму молекулярними струмами. У 1920 році, рівно 100 років тому були відкриті сегнетоелектрики. Так називають кристали, що володіють здатністю до спонтанної поляризації навіть у відсутності зовнішнього електричного поля. На даний момент сегнетоелектрики придбали чимало варіантів використання. Наприклад, вони застосовуються як елементи пам'яті в електронно-обчислювальної техніки або для створення низькочастотних конденсаторів високої ємності.

50 років тому, в 1970 році, радянськими фізиками було відкрито антигелей. На даний момент це найважча античастинка, яку тільки вдалося зафіксувати. Вчені сподіваються, що вивчення античастинок проллє світло на теорію антиречовини, оскільки існує думка, що спочатку існувала як матерія, так і антиматерія. І причина, по якій в результаті «великого вибуху» саме матерія стала основною в нашому Всесвіті (а не антиматерія), в даний момент невідома. Проте є думка, що існують цілі галактики, що складаються з антиречовини.

160 років тому, в 1861 році, Йоганн Філіп Рейс продемонстрував пристрій, здатний передавати мову людини на відстань. Він назвав винахід телефоном. Однак батьком телефону вважають Олександра Белла, який запатентував «говорить телеграф» в 1876 році (145 років тому). Питання про винахідника телефону і зараз не зовсім ясний: на цю роль претендують ще два майстри: Антоніо Меуччі, який продемонстрував свій апарат в 1860 році, і Еліша Грей, який намагався зареєструвати патент в тому ж 1876 році.

13 березня своєрідний ювілей у планети Уран. Вона була відкрита 240 років тому англійським астрономом і композитором Фредеріко Вільямом Гершелем. Крім Урана, Гершель відкрив супутники цієї планети, а також Сатурна, поклав початок зоряної статистики і розповів світові про існування подвійних зірок. Важко перелічити всі його відкриття в області астрономії, але ж він був ще талановитим музикантом; грав на скрипці, гітарі, клавесині і органі.

 

12 квітня

Всесвітній день авіації та космонавтики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 квітня

Збережемо пам'ять_Передамо знання_Вашуємо героїв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 травня

День Перемоги

"Наука фронту"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 травня. Саме в цей день 110 років тому пройшла перша в світі телепередача.

2021-2022

12 січня. 115 років з дня народження Сергія Павловича Корольова, радянського вченого і конструктора у сфері ракетобудування й космонавтики.

6  березня. 85 років з дня народження Валентини Володимирівни Терешкової, першої жінки льотчиці-космонавта.

17 вересня. 165 років з дня народження К.Е. Ціолковського, російського винахідника

7 листопада. 155 років з дня народження Марії Склодовської-Кюрі, польської і француської вченої, педагога, Лауреата Нобелевських премій в області фізики і хімії 

Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2024
uCoz